Pałac Bielińskich w Otwocku Wielkim

Czasem warto wspomnieć realizacje, które charakteryzują się czymś niezwykłym. Ostatnio mieliśmy przyjemność wykonywać realizację w miejscu godnym uwagi- Pałacu Bielińskich w Otwocku Wielkim. Ten unikalny, barokowy pałac wybudowano około 1680 roku na zlecenie Kazimierza Ludwika Bielińskiego, później kilkukrotnie zmieniał swoich właścicieli.

Co ciekawe, w 1705r. w pałacu spotkali się August II Mocny z Piotrem I, na którym to spotkaniu ustalili plan rozbioru Rzeczypospolitej. Godne uwagi jest to, że w trakcie trwania stanu wojennego, do Pałacu Bielińskich internowany został były prezydent Lech Wałęsa.

Warto zaznaczyć, że latanie nad budynkiem utrudniało mi silne pole elektromagnetyczne. Podczas nadlatywania nad Pałac, kompas rozmagnesował się kilkukrotnie, a dron zawracał na miejsce startu. Z tego powodu potrzebna była kilkukrotna ponowna kalibracja kompasu. Zgodnie z ogólnodostępnymi informacjami w Pałacu Bielińskich przetrzymywano różnych więźniów politycznych i nad budynkiem latały różne samoloty szpiegowskie by podsłuchiwać oficjeli, a także więźniów. Dlatego też zainstalowano sprzęt do zakłócania sygnału. Do dzisiaj ów sprzęt przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu w pałacyku. Z tego powodu w budynku nie ma zasięgu telefonicznego, a zasięg telewizyjny jest bardzo ograniczony.

Reasumując Pałac Bielińskich w Otwocku Wielkim to miejsce wyjątkowe, urokliwe. Obecnie znajduje się tam muzeum otwarte dla zwiedzających. Budynek otacza rzeka.

Rzeka Pałac Bielińskich
Rzeka otaczająca Pałac Bielińskich w Otwocku Wielkim

Zapraszamy do kontaktu: https://droniarnia.pl/kontakt/

Informacje o pałacu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_w_Otwocku_Wielkim